BELEDİYEMİZ ALEYHİNDE YAPILAN BİR HABERE İLİŞKİN KAMUOYU BİLGİLENDİRMESİ
BELEDİYEMİZ ALEYHİNDE YAPILAN BİR HABERE İLİŞKİN KAMUOYU BİLGİLENDİRMESİ

25.03.2021 tarihinde Gümüşova Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Ukinox adlı firmanın polisaj bölümünde çıkan yangın ile ilgili, Düzce Oxijen Medyaya bağlı Düzcenin Sesi adlı yayın organının yapmış olduğu haber asılsız, gerçekdışı ve amacını aşan bir haberdir.

 


Yangın ihbarı Belediyemize 19:29’ da verilmiş ve şehir merkezinde olan ilk ekibimiz fabrika kamera saatiyle 19:39’ da olay yerine ulaşmıştır. Gerekli müdahaleler yapılmış, yangın kontrol altına alındıktan sonra takviye için 19:43’ de gelen diğer ekibimiz firma yetkilileri tarafından ihtiyaç olmadığının ifade edilmesi üzerine olay yerinden ayrılmıştır.

 


İtfaiye ekibimiz olay yerinden ayrıldıktan sonra Cumayeri İtfaiyesi ile yolda karşılaşılmış, durum kendilerine anlatıldıktan sonra Cumayeri İtfaiyesi Ukinox adlı firmanın önünden dönmüştür. Daha sonra Düzce İtfaiyesi olay yerine ulaşmış, gerekli müdahalelerin yapıldığını öğrendikten sonra geri dönmüşlerdir. Organize Sanayi Bölgesindeki Ukinox adlı firmanın polisaj bölümünde çıkan yangınla ilgili Oxijen Medyaya bağlı Düzcenin Sesi adlı yayın organının yapmış olduğu bu haber, gerçekle bağdaşmayan, tamamen asılsız, amacını aşan ve Gümüşova Belediyesini karalamaya yönelik bir haberdir. Ukinox adlı firmanın güvenlik kamerası kayıtlarında ilk müdahalenin Belediyemiz ekibi tarafından yapıldığı alenen görünmektedir.

 


Adı geçen medya kuruluşuna bağlı yayın organlarının yaklaşık 2 yıldan beri asılsız, provakatif, amacını aşan haberler yapması nedeniyle bölgemizde güvenilirliği ve itibarı kalmamıştır.

 


Söz konusu medya organları tarafından bundan böyle Belediyemizi karalamaya yönelik yapılacak asılsız ve amacını aşan haberler tarafımızca muhatap alınarak cevap verilmeyecektir.

 


Kamuoyuna saygıyla duyurulur.